Skip links

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel Web Tasarım

 

İçindekiler

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel Web Tasarım İçin Gerekli Programlar

Web Tasarımın Dilleri Nelerdir?

Web Tasarımın Amacı Nedir?

Web Tasarımı Ve Kodlama Ne İşe Yarar?

Haberler 10.12.2021 23:52 | Son Güncelleme |Okunma Süresi  5  Dakika Yazar : ajansay.com

Profesyonel web tasarım internet üzerinden sayfaları birbirine bağlayarak belli bir düzen içerisinde çalışan web sitesini çalışır hale getirilmesine yardımcı olur. Web tasarım hizmeti olarak gerekli güncellemeler, altyapının hazırlanması, yayınlanması ve tasarlanmasını kapsayan bütün bu hizmetler web tasarım olarak adlandırılmaktadır.

Profesyonel Web Tasarım İçin Gerekli Programlar

Web tasarım yapan ve yaptıranlar için birçok program kullanılır. Bu programlar kısa süre içinde profesyonel bir şekilde gerçekleşir.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği web tasarım programının bazıları şunlardır:

  • Adobe dreamweaver: En çok kullanılan programdır. Kodlama ve tasarım işlemlerini kolayca bu program aracılığı ile yapabilirsiniz. Php, Html, javascript gibi web tasarımlarınızı yapacağınız programlar en çok tercih edilenler arasındadır.
  • Adobe fireworks: Web tasarımın en iyi programlarından biridir. Photoshop programına benzeyen fakat web tasarım yapmak için spesifik amaçla yapılmış bir grafiktir. PDF dönüştürücüsüne sahiptir. Dosyalarınızı html ve css kodu ile dönüştürebilirsiniz.
  • Microsoft Frontpage: Microsoft Office kullananların rahat ve kolay çalışacakları ortamda tasarlama sağlar. Frontpage programı resimleri, metinleri, vinyetleri ve Powerpoint ile hazırlanan slaytlarınıza kolayca koyulabilir.
  • Adobe Flash: Animasyonlar tasarlayan hareketli ara yüz programıdır.
  • Adobe Illustrator: Basılı yayınların geliştirdiği bir çizim yazılımıdır.

Web Tasarımın Dilleri Nelerdir?

Web tasarım popülerliğini her gün artıran bir teknolojidir. Web teknolojisini geliştirmek için bazı diller bilmeliyiz. HTML, JS, PHP, XML, CSS, Python ve Ruby gibi teknoloji dilleri vardır. Bu teknoloji dilleri arasında ikiye ayrılır: Frontend, web projelerindeki düzen, renk font ve grafik gibi özellikleri ayarlamasına yardımcı olur. Backend: Web sunucusunda çalışan arka plan ile iletişime geçer ve sunucunun yanıtına göre işlemler yapar.

Web Tasarımın Amacı Nedir?

Web tasarımın amacı web sitelerine ziyaretçilerin fayda sağlayacağı bir platform olmasıdır. Ürününü tanıtmak isteyen firmalar ürününü tanıtarak beğenen ve satın almak isteyen ziyaretçiler için çok güzel bir platformdur. Kurumsal kimliğinize değer katmak için ister ticari ister tanıtım odaklı olsun web tasarım projeleri ile değer katar.

Web Tasarımı Ve Kodlama Ne İşe Yarar?

Web sayfalarının kodlanması web sayfasının içeriklerinin oluşması sonucunda sitenin genel görünümünü ortaya çıkarır. Kodlama sürecinde HTML, SQL, PHP, ASP, JavaScript ve python dilleri gibi programlar kullanılır. Sayfanın genel görünümü için kodlama yaparak ortaya çıkarılır.

 

Müşteri Temsilcimiz Sizleri Arasın !
Siz hiç uğraşmadan yorulmadan sadece adınızı ve telefon numaranızı girerek müşteri temsilcimiz istediğiniz tüm bilgileri sizlere aktarmak için arayacaktır.
HEMEN ARA
Explore
Drag