Skip links

ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) Kayıt Hakkında

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından internetten alışveriş yapan tüketicileri korumak, elektronik ticaret yapan tüm işletmeleri kayıt altına almak, e-ticaretin gelişiminin izlenebilmesi ve değerlendirilebilmesi amaçlarıyla Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ, 11 Ağustos 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış ve bu tebliğ ile birlikte Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) oluşturulmuştur.

ETBİS’e kayıt, elektronik ticaret yapan tüm işletmeler için zorunludur. Bu tebliğe göre; 30 Aralık 2017 tarihine kadar https://www.eticaret.gov.tr/ adresinden sisteme giriş yapılarak kayıt işlemleri gerçekleştirilebilir. Belirtilen süre içerisinde kayıt yaptırmayan işletmeler için 5.000 TL’den 20.000 TL’ye kadar idari para cezası öngörülmüştür.

Kayıt işlemini için https://www.eticaret.gov.tr/ adresi üzerinden sisteme giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.Kayıt İşleminde,- Esnaf Odası veya Ticaret Odası kaydınız yok ise, sistem kayıt olmanıza izin vermemektedir. Bu sistemsel bir hata olmakla birlikte sonradan düzeleceği konusunda bilgi verilmiştir.
– KEP Adresiniz olması gerekmektedir. Kep adresini PTT den alabilirsiniz. Kep ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://pttkep.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

ETBİS Kayıt İşlemi İle İlgili tüm sorularınız için,

 

444 8 482 nolu ETBİS Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz.

Müşteri Temsilcimiz Sizleri Arasın !
Siz hiç uğraşmadan yorulmadan sadece adınızı ve telefon numaranızı girerek müşteri temsilcimiz istediğiniz tüm bilgileri sizlere aktarmak için arayacaktır.
HEMEN ARA
Explore
Drag