Skip links

E- Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

E-Ticaret Sitesi kurmak için hangi aşamaları geçmek lazım neler yapılıp neler yapılmaması lazım onları açıklayalım.

 1. DOMAIN. Öncelikle bir domaine ihtiyaç vardır. Domain sitenizin adını ifade eder ve www. ile başlayan adres çubuğunda gözüken bölümdür. Domain seçiminde kurumsal çok büyük bir firma iseniz satmış olduğunuz ürün ile ilgili olması o kadar önemli değildir. Çünkü büyük bir firma olduğunuza göre internet reklamları başta olmak üzere çeşitli platformlarda reklam yaparak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Eğer büyük bir firma değilseniz ve reklam bütçeniz kısıtlı ya da yok ise o halde domain seçerken sattığınız ürün ile ilgili olmasına dikkat ediniz. Çünkü google arama algoritmasında domain ile aranan kelimenin ilişkili olması son derece önem arzetmektedir. Domain seçiminde firmamız size danışmanlık yapmaktadır.
 2. Hosting. Yani internet sitenizin barınacağı alan. Bu da çok önemlidir. Eğer ucuz yollu bir hosting ise sitenize erişim sürekli engellenecek ve ziyaretçiler sitenize uğramayak ve google sitenizi aramalarda ön sayfalarda göstermeyecektir. Firmamız Türkiye lokasyonlu çok iyi sunucular ile işbirliği yapmaktadır.
 3. E-TİCARET yazılımı. Olmazsa olmazların başındadır. Son derece önemli bir konu.
  Eğer yazılımınız ucuz yollu hallice ise pek çok sorun sizi bekliyor demektir. E ticaret yazılımı alırken özellikle kiralık değil ömür boyu adınıza ve domaininize lisanslı olmasına dikkat ediniz. Firmamızın sunduğu eticaret yazılımı ömür boyu lisanslıdır.
 4. Sanal pos entegrasyonu. Bankalar ile muhatap olma durumu söz konusu. Başvuru için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra minimum bir haftada sonuçlanır ve sizden yıllık sanal pos kullanım ücreti talep ederler. Komisyon oranları gayet yüksektir. Oysa firmamız sizin için bu işlemi bir gün içinde sonuçlandırmakta ve yıllık aidat talebi olmayan işlem başına komisyon ile çalışan sanal pos entegrasyonunu gerçekleştirmektedir.
 5. E ticaret yazılımının kullanıcı dostu olması. Bazı eticaret yazılımlarını kullanmak için adeta programcı yazılımcı bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Pek çok kişi eticaret yazılımı satan güzel demolar görünce kendisinin de öyle bir sitesi olacağını düşünür. Oysa kendisinin demo ve referans olarak gördüğü Siteler özel tasarım ile yüksek meblağlara yapılmış e ticarey yazılımlarıdır. Siz beğendiğiniz bir refetans sitesi gibi bir siteniz olacağını düşünürken satın aldıktan sonra büyük şok yaşayabilirsiniz. Çünkü size boş bir yazılım olarak verilen siteniz referaslardaki siteler gibi olması için özel tasarım ücretini de vermeniz gerekecektir.
 6. Ürün ekleme. Ürün ekleme işin püf noktasıdır. Yanlış bir şekilde seo kurallarına uymadan eklenen ürğnlerinizi ziya
 7. retçiler görmeyecektir. Firmamız ürünlerinizi sitenize yükleyerek satışa hazır halde teslim eder.
 8. Seo. Arama motorlarına dost bir yazılım seçmeye özen gösteriniz. Referanslar bölümğndeki siteleri inceleyerek eklenmiş ürünleri google da arama yaparsanız bu size bir ipucu verecektir.
 9. Destek sistemi. Size yazılımı pazarlayanlar yazılımın arkasında durmazlarsa genelde hosting firmasını suçlar. Hosting firması da yazılım sorunu der işin içinden çıkar. Yazılımın arkasında duran opencart gibi bedava yazılımlara şablon giydirip bunu satanlar genelde böyle bir yol izlemektedirler. Size her zaman yardımcı olacak aktif destek sistemi olan yazılımı tercih ediniz. Bu arada size bir telefon mesafesi kadar yakınız.
 10. Yazılımın güncelleme yapması. Günün ihtiyaçları doğrultusunda e ticaret yazılımınız güncelleme yapabilir bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. E ticaret siteniz için bir modül ekleme ihtiyacına uygun bir yazılım olması gerekir.
 11. Logo. Güzel bir logo seçimi
 12. Tasarımın çöp özellikler olmaması. Bazı e ticaret yazılımları asla kullanma ihtiyacı hissetmeyeceğiniz çöp özellşklerle doludur. Bu durum sitenizi hantallaştıracak ve sistem sorunları ortaya çıkaracaktır.
 13. SSL Sertifikası. Sitenizden güvenli alışveriş yapıldığını ifade eder. Tüm bilgiler şifrelenir.
 14. Statil Ip. e ticaret Siteler için mutlaka şarttır. Olmaz ise sanal pos entegrasyonu gerçekleşmez.

E ticaret sitesi diğer WordPress ya da kurumsal sitelerden farklı olarak yasal işlemler gerektirmektedir.Firmamız bu işlemler için sizi yönlendirerek sürecin doğru ve hızlı ilerlemesini gerçekleştirmektedir.

Müşteri Temsilcimiz Sizleri Arasın !
Siz hiç uğraşmadan yorulmadan sadece adınızı ve telefon numaranızı girerek müşteri temsilcimiz istediğiniz tüm bilgileri sizlere aktarmak için arayacaktır.
HEMEN ARA
Explore
Drag